Co děláme? Pomáháme zapomenutému vstát z popela. Naše akce se konají na památkách a v místech dotčených historií. Přispíváme k tomu, aby tato místa dál nechátrala, podílíme se na jejich údržbě.

Jací jsme? Každý jsme jiný, ale spojuje nás obdiv k tomu, co bývalo. Rádi strávíme víkend na starém hradě, nebo zámku, rádi nasajeme jejich atmosféru. Poznáváme minulost i současnost, stejně jako sebe i ostatní. A užíváme si to.

Aktuality
Oheň srdci a klid v duši, to se patří, to se sluší
Tess   
27.12.2014

Vánoční svátky už jsou úspěšně za námi, a do konce roku už zbývá jen malý kousek. Přejídání na rodinným oslavách je konec, a to nezávisle na tom, jestli jste pod stromečkem našli zdánlivě nerozbitné skleničky nebo cokoliv jiného. Stejně jako každý rok se převážná většina fénixích členů sešla na vánoční valné hromadě už s předstihem. Pravděpodobně je to prozíravý krok, aby v mezidobí mezi naší hromadou a vánočními svátky zbylo ještě dost prostoru na shánění vánočních dárků. Letos jsme se odchýlili od tradičního společného slavení Vánoc v Brně, a Ježíška jsme nestopovali nikde jinde, než v uličkách naší stověžaté matičky Prahy.

Přejdeme ale k věcným informacím. Jak už bývá tradičně zvykem, i letos jsme krom jiných záležitostí k řešení, volili i členy rady, v neposlední řadě pak předsedu, místopředsedu a hospodáře. Nebudu dlouho napínat a prozradím, že ve zmíněných pozicích se vyměnila pouze osoba na pozici předsedy. Takřka o prsa porazil loňského předsedu Bastyho letos Jonáš. Ten do své funkce naskočil s čilostí a elánem, a proto doufáme, že díky tomu budeme ještě aktivnější a pracovitější než v minulém roce.

Četných změn by se měly dočkat například naše webové stránky, snad naše vize nepohltí po nějakém čase nánosy prachu. Světlo světa by měly spatřit například i zbrusu nové fénixí placky. Obdobně jako loni, i letos přichystáme v létě pravděpodobně dva tábory. Pokud bude konstelace hvězd hodně příznivá, mohly by teoreticky být i tři. Jak jarními, tak i podzimními víkendovkami se jenom hemžíme, takže se určitě bude na co těšit. V tom počtu si snad každý přijde na své.

Ať už jste členové či pouze příznivci Fénixe, současní nebo budoucí, doufám, že jste si Ježíška i svátky kolem užili v té největší pohodě. A do příštího roku přeji za celého Fénixe zápal pro věci, které vás baví.

Tess

 
Krásně vybarvený podzim,
Tess   
6.11.2014

Jelikož jsem po dlouhé době zavítala na naše mrtvé fénixí stránky, které zejí prázdnotou a neaktuálními texty, zastyděla jsem se. A rozhodla se s tím něco udělat. Teď hned, v polední pauze. S tím se pojí moje drobná omluva na začátek, která pravděpodobně není dostačující, ale zkusit to musím. Právě začal můj třetí a poslední týden, kdy jsem na žurnalistické praxi v redakci, kde každý den píšu. Minimálně jeden text formátu A4 někdy i delší. Pochopte moji milí, že když dojdu domů, nemám ani tu nejmenší chuť po těch každodenním literárních výblitcích tvořit cokoliv dalšího. I když to neobsahuje ani jedinou citaci. Hurááá! Ať už mi to prominete nebo ne, tímhle má omluva končí, hluboce se kaju.

Za posledního víc než půl roku, kdy se tady nic neobjevilo, se udála hromada podstatných věcí. Především se nám na podzim, v ten samý víkend vzaly hned dva páry z našich fénixích řad. Proto mezi námi máme nově manžele Stránské, Honzíka a Šotku. Zapomenout nesmím ani na Vendy a Čumáčka Horákovy. Do společného života hodně štěstí a zápalu.

A zcela nezávisle na tom proběhla na podzim další změna. Celé naše trio, které stojí v čele Fénixe, se přestěhovalo. Ano, sice každý bydlel někde jinde a přestěhoval se opět někam jinam. Nezávisle na sobě měli předseda, místopředsedkyně i hospodářka nutkavý pocit, že je čas změnit lokál a přesunout se o dům dál. A tak se tedy stalo.

Protože ani události na stránkách se nám neobjevují právě vzorně, o některých z nich ztrácím přehled. Proto mi promiňte, když zapomenu zmínit nějakou z proběhlých nebo chystajících se akcí. Už podruhé se konala víkendovka na zámku Červená Řečice. Tentokrát tam lidé hledali brigádu. K mým uším se doneslo, že tento lehce matoucí název víkendovky zmátl některé účastníky natolik, že přijeli s příslibem výdělku. Snad neodjeli zklamaní. Sice bez peněz, ale o zážitky bohatší.

Po odkladu kvůli počasí se konečně odehrála i naše hipísácká víkendovka na Templštýně, kterou jsme plánovali už na jaře. Tehdy se kvůli počasí nekonala, protože bychom strávili víkend v mokru a bahně, bez jakéhokoliv zázemí. Ano, pravděpodobně by se to blížilo dojmu ze skutečného Woodstocku, nechtěli jsme to ale zas tak hrotit. Proto jsme akci spáchali až teď na podzim v menší a komornější sestavě. To ale bylo mezi barevným spadaným listím na romantické zřícenině snad o to příjemnější.

O prodlouženém víkendu před sedmnáctým listopadem se jako tradičně sejdeme v tanečním sále v Bučovicích. Myslím, že letos to bude tak trochu o řekách a tak vůbec, ale nerada bych někoho mystifikovala. Ověřte si to raději na vlastní pěst.

A na začátku prosince (když už budu mít konečně po praxi!) se zas po roce všichni sejdeme na Vánoční víkendovce tradičně spojené s valnou hromadou. Snad nedostanu moc vynadáno za ty textově mrtvé stránky…Netradiční na letošním setkání bude, že se přesouvá ze skautské klubovny v Brně někam do Prahy. Nevím kam. Ale mají to v rukách Jenda se Šotkou, takže jsem klidná. Silvestr je zatím ještě víc ve hvězdách, pokud vím. Ale na to je ještě času dost.

Užívejte posledního sluníčka a listí
Myslím a těším se na vás
Vaše v rekordním čase píšící

Tess

 
Jaro přichází, jaro je tu!
Tess   
3.3.2014

Jaro přichází, moji milí, zcela a neomylně.
O víkendu nastal ten historický okamžik letošního roku, kdy jsem odložila zimní kabát a boty, a skočila do něčeho lehčího. Z prudce elegantní dámy se rázem vyklubal prudce neelegantní houmlesák, ale o tom pomlčme. Je to příjemná změna. Značí to jednu jedinou věc – zima, ať už byla jakkoliv teplá je za námi. Možná…snad. Nevím jak vy, ale já si ohromně užívám těch prvních slunečních paprsků, a popravdě řečeno, nejen těch prvních. Ale abych konečně přestala básnit nad krásou slunečního záření, a přikročila k něčemu konstruktivnějšímu, jaro znamená krom tepla několik dalších věcí. Zaprvé začátek semestru. V praxi to u mě vypadalo tak, že už druhý týden semestru jsem měla naplánovaný tak, jak už dlouho ne. A do toho přichází jarní víkendovky. V mém případě je potřeba si vytvořit časový harmonogram asi tak minimálně na půl roku dopředu, takže právě teď je ideální čas udělat si pořádek v tom, co za akce nás v nejbližší budoucnosti čeká a nemine. Je potřeba zvážit, které navštívit a které ne, protože letos se docela překonáváme, a tímpádem je potřeba si je trochu přetřídit dle vlastního vkusu. Na druhou stranu, stihnout všechny je rozhodně výzva pro adrenalinové sportovce a především vytížené studenty. Zkuste to, a komu se podaří splnit, dostane ode mě čestný řád Zlatého bluďišťáka.

Ještě než přeskočím k víkendovkám, ráda bych zmínila dvě větší akce, které se před námi rýsují. Tábory! Sice jsou až za dlouho, ale pro organizátory je právě nyní čas na to, vybudovat stabilní základy pro kvalitní akci. A tahle stavba opravu probíhá a témata se rýsují, i když jsou pro účastníky zatím hluboce skryta ve stínu. Jen pro pořádek, tábory pořádáme letos dva. Jeden bude jako tradičně na Lukově, pouze termín se posune z obvyklého začátku srpna lehce kupředu a propukne tak už někdy v polovině července. Další drobná změna je v jeho délce – namísto klasických čtrnácti dnů bude desetidenní. A pak tu máme tábor číslo dvě, který sice bude klasicky čtrnáctidenní, ale namísto na Lukově se bude konat na Templštýně, a to koncem července, lehce zasáhne do začátku srpna. Pokud už teď zvažujete plány na léto, nezapomeňte do nich zahrnout některý z táborů. Ano, jsme inovátoři, a nestydíme se za to.

A teď už ke slibovaným víkendovkám. Všechno začne v půlce dubna už ve své podstatě tradiční víkendovkou na Josefově, tentokrát se organizátoři nechali inspirovat Hvězdými válkami. Pokud jste jejich skalní fanoušci, tuhle akci byste rozhodně neměli vynechat. Ale hádám, že ani ti, kteří se ve Star wars zas až tak neorientují, se v josefovském bludišti neztratí. Víkend nato se společně protančíme a proskáčeme sálem na zámku v Bučovicích. Tam, zpátky, tam a zase zpátky, do kolečka, na druhou stranu a obráceně. A jak jinak než v rytmu irských tanců. Psát byť jen o písmeno víc považuji za zbytečnost, protože tuhle tradiční akci znají snad už i u protinožců, (ne, že bychom u toho tak dupali…) a už teď jsem si naprosto jistá, že to bude stát zato.

Jde nám přece hlavně o to, užít si víkend s lidmi kolem sebe osobně, z očí do očí, s úst do ucha, tělo na tělo, a tak podobně. Červené Řečice, to je to místo. Jen vy a Herní automat.

A už jste někdy měli paranoiu? Pokud ne, tak to ještě neznamená, že po vás nejdou, a třeba právě teď. Na Paranoidní víkendovce budete mít šanci prožít všechno na vlastní kůži. Strach. Tíži rozhodnutí. Následky. Odvahu…? Mezi zdmi zříceniny hradu Vikštejn.

A abychom si na závěr oddechli od psychicky vypjatých situací, přeneseme se o pár desítek let zpátky mezi květinové děti. Na Templštýně společně prožijeme tři dny zaslouženého míru, radosti, lásky a barev. Tou dobou už na nás snad dýchne první poryv léta a společně se v éterickém duchu vyladíme na blížící se prázdniny a s nimi spojené tábory.

Sečteno podtrženo, čeká nás spolu pěkná hromádka příjemně strávených dní, hodin, minut, sekund…Respektive MŮŽE nás čekat. Kolik času se rozhodneš zařadit do svého harmonogramu právě ty, je jenom na tobě. Já už mám docela jasno. A ty?

Těší se na vás, na všechny. Ano, na tebe taky.

Rozepsaná
Tess

 
<< Začátek < Předchozí    - 2 -    Následující > Konec >>

Výsledky 4 - 6 z 34

Nejbližší akce

Spolupracujeme