Základní článek Hnutí Brontosaurus – Fénix


Jsme Fénixové – banda mladých nadšenců, kteří tráví volný čas na historií poznamenaných místech: hradech, zámcích, zříceninách, pevnostech či klášterech. Snažíme se památky udržovat a oplátkou si v zázemí těchto magických míst užíváme netradičních atmosférických her a aktivit (často inspirovaných fantasy tematikou).

Na jaře a na podzim pořádáme pro podobně trhlé mladé lidi několik víkendových akcí. Vyvrcholením celého roku je však čtrnáctidenní letní tábor.

Ať už by tě lákalo navštívit víkendovku, nebo tábor, můžeš očekávat tři základní prvky: dobrovolnickou práci, herní příběh a doprovodný program.

 

Práce

Zhruba 5 –⁠ 6 hodin denně věnujeme práci. Její náplň závisí na potřebách konkrétní lokality. Leckdy se nám při práci podaří spolupracovat s archeology, či se zkušenými řemeslníky a zkoušet si dobové pracovní postupy a technologie. Typickými činnostmi jsou také terénní úpravy, vysekávání náletů, hrabání listí, vyklízení interiérů, příprava dřeva, zdění a další. 

Program

Každá naše akce je inspirována určitým tématem, podle něhož ladíme jednotlivé hry a aktivity. Témata bývají skutečně různorodá: od templářů, přes steam punk, zbojníky, postapo a irské gangy až ke slovanské mytologii. Naše programy obvykle kombinují prvky dřeváren, larpu i pohybové, kontaktní, psychologické či dovednostní hry.

Off-program

Umíme se bavit i mimo program. Ve volných chvílích se chodíme koupat, hrajeme deskovky, podnikáme na procházky, pospáváme… a večery trávíme u ohně a kytar.