Dvě můry nad plamenem

24. – 30. července 2022
zámek Veltrusy
Cena: 500
Věk: 18-35
Přihlásit se můžeš na e-mailové adrese: mury.nad.plamenem@email.cz

Připravujeme tábor, který bychom chtěli sami zažít. Láká tě představa trávit svůj čas venku; debatovat, mlčet nebo zpívat u ohně, po večerech se toulat v kostýmu zámeckým parkem? Odvážíš se vstoupit do příběhu a prožít na vlastní kůži všemožná nebezpečí a překvapení? Potom čti dále.

Příběh

Kolem něj zavanul lehký vánek, který přinesl jemnou vůni bezu a cedrového dřeva. Podlaha sálu se mírně zavlnila vzdálenými, ale ladnými kroky. Ucítil pohled na svých zádech. Nadechl se a pomalu se otočil. Stáli daleko od něj, ukryti v příšeří. Běžný člověk by je nespatřil. On však ano. Byl zvyklý, že vidí a slyší více než všichni ostatní.
Věděl, s kým má tu čest. Byli to mágové: černokněžníci a čarodějky. Pozorovali jej. Zahalení v elegantních šedivých pláštích. Působili jemně a křehce… téměř jako noční motýli. Ale on věděl, že první dojem v jejich případě vždycky klame a že pod nenápadným zevnějškem se skrývají extravagantní osobnosti obdařené jen těžko přestavitelnou mocí. Mágové jej zkoumavě pozorovali. A měli důvod. To on byl nečekaným hostem jejich konventu.

Proč byl pozván? Co jej čeká? Co ještě kromě lustrů visí ve vzduchu? A jaké nebezpečí číhá v přítmí i v zářivých plamenech?


O TÁBOŘE

Program

Dvě můry nad plamenem jsou zážitkovou a dobrovolnickou akcí. V praxi to znamená, že se po snídani věnujeme cca pět hodin dobrovolnické práci v areálu zámku, přičemž budeme pomáhat s údržbou zámeckého parku a jeho zařízením (mostky, lavičky apod.). Po obědě následuje polední klid, který je možné využít k odpočinku, hraní deskových her, procházkám, návštěvě cukrárny… čili v podstatě k čemukoliv, na čem se domluvíme. Večer (a nezřídka i noc) potom patří společnému hernímu programu, který bude založen na hraní postav (tzv. LARPU). Tyto postavy načas obydlí neobyčejný, nebezpečný a magický svět volně inspirovaný poetikou Zaklínače z dílny Andrzeje Sapkowského. Všechny večery, které se neprotáhnou hluboko do noci vinou hry, se však dosti pravděpodobně protáhnou hluboko do noci kytarováním a debatováním u ohně. Inu, těžký je život dobrodruha.

Larp

Larp je označení pro specifický druh her, založených na hraní role. V těchto hrách má každý hráč přidělenou roli nějaké postavy, kterou během hry ztvárňuje, podobně jako herci na divadle. Oproti divadlu však nehrají hráči pro diváka, ale pro sebe samé a své spoluhráče.

Každá postava má vytvořený charakter, podle kterého za ni hráč jedná, a své herní cíle, kterých se v rámci této role snaží dosáhnout. Vzájemnými rozhovory, interakcí a hereckou improvizací pak hráči společně rozvíjejí příběh, kterého jsou jejich postavy součástí. Rozuzlení celého příběhu obvykle není pevně stanoveno a je tedy zcela na hráčích, jak se rozhodnou herní situace v rolích vyřešit.

[převzato z: www.larpy.cz]

Veltrusy

Říční ostrov na Vltavě, barokní perla, skvost romantického krajinářství, okrasný statek, kulturní i přírodní památka….to všechno představují Veltrusy. Místo vyprávějící nejeden příběh. Často tu zazněl příběh velkých povodní, přesto se památce daří doslova vstát z popela. Pojďme spolu pomoci nejen zahradníkům s údržbou rozsáhlého zámeckého parku, a to nejen jeho zeleně, ale i drobných staveb rozesetých na jeho nejkouzelnějších místech, a společně přispět k rozkvětu areálu.

Ubytovaní budeme v Alpské hájovně, pitoreskní parkové stavbičce umístěné za plotem daňčí obory v blízkosti zámku, lesa a v samém srdci parku. Spát budeme v jejím podkroví, na zemi ve vlastních spacácích. K dispozici bude kuchyňka, kde si budeme vařit vegetariánské dobroty, jídelna, WC i sprchový kout. A samozřejmě ti nejlepší sousedé na světě: zámečtí daňci.

TÝM

Žirafka

Jsem objevitelem. Miluji vábení i stesk dálek, nebojím se nahlédnout za obzor, užívám si zdolávání překážek…to vše za špetku nového, voňavého poznání. Vytyčuji si velké cíle a zbožňuji kostrbaté cesty, které k nim vedou. Vyhledávám bouře a často vypadá, že se na chatrné bárce zmítám oceánem emocí bez záchranného kruhu. Žít ve světě Zaklínače, bojuji v elfím komandu se vším zoufalstvím a zuřivostí za sen, který se jen těžko naplní.

Kuba

Jsem tvůrce. Dokážu dát podobu svým snům. Bojím se mnohého, ale ne výzev. Jsem idealista a občas se ztrácím a tápu. Tak všeobecně. Jsem rád středem pozornosti… a někdy také dost rád mlčím. Cítím se silný, když je na mé straně hudba. Žít ve světě Zaklínače, byl bych prostým vesnickým kovářem, kterému by se na krku blyštěl tajuplný medailon s vyobrazením vlka…

Ája

Jsem tanečnice. Proplouvám životem i nápady. S některými tančím déle, některých se sotva dotknu. Občas je to pěkně divoké. A nebo taky nejvláčnější možné. Tančím mezi rostlinami, na syté melodie, s přímými přáteli i v manželství. Ve světě Zaklínače bych nějakým záhadným způsobem střídala krásnou čarodějku a vodní strupatou bahnem obalenou příšeru.

Kryštof

Jsem hráč. Ne však za každou cenu, neboť si pečlivě vybírám hry, které chci hrát. Nervu se o vítězství, protože výhra pro mě spočívá v zážitku. Jsem požitkář a mám rád své pohodlí, ale pokud se mi zmíníš o skaliskách Orknejí, přeplaval bych sedm moří. Radši poslouchám ostatní, než sám mluvím. Žít ve světě Zaklínače jsem tím, jehož jméno ani motivaci nikdo nezná – jsem mužem ve stínu.

FOTKY