27. června – 3. července 2021
klášter Porta coeli v Předklášteří u Tišnova
Cena: 250
Věk: 16-26 Přihlásit se můžeš na e-mailové adrese tabor.new.hameln@gmail.com


PŘÍBĚH

Vítejte v New Hameln! A máte se nač těšit! Hřejivé sluneční paprsky laskají vzdušné a klidné bulváry města, na plážích si při západu slunce dávají dostaveníčko nejvěhlasnější filmové krásky s těmi nejvyhlášenějšími sportovci, a kolem města se pne pruh sladkých kaštanových hájů, kam až oko dohlédne. Práce je tu dost a půda je levná. Každý může mít svůj vlastní dům a v každém takovém domě žije vzor šťastné americké rodiny. O vaše pohodlí se stará armáda svědomitých úředníků a v noci můžete klidně spát, neboť policie drží zločin zkrátka. Copak si nechcete prožít svůj vlastní americký sen? New Hameln je město, které čeká přímo na Vás.

[zadavatel inzerátu: Radnice New Hameln, cena: 0,80$ za řádek]

Gangster, který nejde pro ránu daleko, tajemná kráska z kasina, mlčenlivé, ale pozorné soukromé očko, šťouravá investigativní novinářka, ambiciózní detektiv i zkorumpovaný úředník. Brány New Hameln, nejvýznamnějšího fiktivního amerického města tohoto léta, se pomalu otevírají. Na jeden týden se tak můžeš stát jeho obyvatelem. Zažiješ vzestupy i pády, nečekaná přátelství, vášeň, nebezpečí, stylovou zábavu a především ono dráždivé napětí, neboť nic nemusí být takové, jak to na první pohled vypadá…

Z kabaretu se line zářivé světlo, cinkot sklenic a hlasitý smích, ale ulice před tebou je zahalena do tmy. A tma není nikdy sama.


O TÁBOŘE

Program

Historky z New Hameln jsou zážitkovou a dobrovolnickou akcí. V praxi to znamená, že se po snídani věnujeme cca pět hodin dobrovolnické práci v areálu kláštera, přičemž pomáháme zpravidla s údržbou sadů či vyklízením nepoužívaných prostor. Po obědě následuje polední klid, který je možné využít k odpočinku, hraní deskových her, procházkám, koupání, návštěvě cukrárny… čili v podstatě k čemukoliv, na čem se domluvíme. Večer zpravidla patří společnému hernímu programu, který krom toho, že bude založen na hraní postav (tzv. LARPU), nepochybně okouzlí i svou atmosférou ve stylu starých amerických noir filmů. A většinu večerů nepochybně ukončí kytarování a noční debatování u ohně.

LARP

Larp je označení pro specifický druh her, založených na hraní role. V těchto hrách má každý hráč přidělenou roli nějaké postavy, kterou během hry ztvárňuje, podobně jako herci na divadle. Oproti divadlu však nehrají hráči pro diváka, ale pro sebe samé a své spoluhráče.

Každá postava má vytvořený charakter, podle kterého za ni hráč jedná, a své herní cíle, kterých se v rámci této role snaží dosáhnout. Vzájemnými rozhovory, interakcí a hereckou improvizací pak hráči společně rozvíjejí příběh, kterého jsou jejich postavy součástí. Rozuzlení celého příběhu obvykle není pevně stanoveno a je tedy zcela na hráčích, jak se rozhodnou herní situace v rolích vyřešit.

[převzato z: www.larpy.cz]

Kostýmy

Vycházíme ze stylu amerických třicátých let. Podobu tvého konkrétního kostýmu budeme společně ladit během předtáborových informačních mailů. Obecně však platí, že přestože je kostýmový styl „noir“ celkem dobře popsatelný, budou se vyskytovat velké rozdíly související s povoláním či společenským postavení tvé postavy. Je však nanejvýš pravděpodobné, že chlapci využijí staré obnošené saka, košile, kalhoty, kabáty, klobouky i jiné pokrývky hlavy, a slečny pak nepochybně šaty, kostýmky, lodičky, rtěnky či výrazné šperky.

Porta coeli

Klášterní komplex „Brány nebes“ v posledních letech nebývale ožívá. I my chceme přiložit ruku k dílu a pomoct zachránit staré sady či zahrady a dát novou šanci též některým mnoho let nevyužívaným interiérům.

Ubytovaní budeme přímo v dobrovolnickém centru, které je již nedílnou součástí Porty coeli. K dispozici budeme mít jídelnu s kuchyní, v níž si budeme hromadně vegetariánsky kuchtit. Spát pak budeme v krásných prostorných pokojích po zhruba osmi lůžcích, k nimž je přidružena i koupelna se sprchou.


TÝM

James „Tlustej Kubánec“ McDyck

Profese: dříve působil jako nadaný podomní prodavač moudrosti, dnes je dělnickým předákem a zatápí všem pod kotlem

Poznávací znamení: nefalešný plnovous (pěstovaný údajně už od školky), mírný slovácký přízvuk a nadšené rozeběhnutí se k jakémukoliv poblíž se pohybujícímu fotbalovému míči

Dovednosti: vyluzování kytarových zvuků, schopnost ostatní lidi lecčíms překvapit a umění dotahovat většinu svých bizarních, ale leckdy i milých nápadů (jako třeba tento tábor)

Joana „Falešná Jane“ Forcone

Profese: Od nejistých začátků zahrnujících pokoutní prodej a shánění informací všeho druhu, se upíchla na úřednickém postu, který ji umožnil tvorbu víceméně „pravých“ matričních dokladů. V případě potřeby Vám změní identitu tak, že Vás nepozná vlastní matka.

Poznávací znamení: Záliba v ostrých zbraních všeho druhu, tvaru a velikostí. Nepřeberné množství obličejových grimas a zvuků. Nadšený pyroman.

Dovednosti: Schopnost mluvit a klást otázky úplně mimo mísu. Údajně umí vařit a kreativně tvořit.

Adalbert “Notorioso” Kráječ

Profese: V dětství se chtěl stát nikým a svého cíle dosáhl v pozoruhodně mladém věku. Nyní úspěšný zkrachovalý podnikatel.

Poznávací znamení: Tetičky na oslavě se ho ptají, o kolik za minulý rok vyrostl; je stále v pohybu, a když je možnost, pobíhá mezi stromy nebo po hřebenech.

Dovednosti: Umí skládat oblečení, zatímco se jeho majitelé nacházejí stále uvnitř, jde do akce, i když má naděláno v kaťatech, a ještě se u toho usmívá. Rád se účastní filosofických disputací s živými lidmi a mrtvými autory.

Connie „Madam Coco“ Island

Profese: Krotitelka divé zvěře a prodavačka moudrostí. Umí dát do latě kde koho a také to dost často dělá. Začínala po barech a různých pochybných podnicích. Její cesty vždy nakonec zamíří zpět na rodnou hroudu do New Yersey. Hlavně jí neříkejte paní učitelko!

Poznávací znamení: Stále se kolem ní nějaké to zvířátko motá. Záliba v malých střelných zbraních, jinak jede ve velkým stylu. Zbožňuje čokoládu (velkou). I přes přísný výraz a tvrdé vystupování je to dobrák od kosti a pro blízké by nasadila život.

Dovednosti: Dovede se opít i rohlíkem. POZOR: je to nadšená pařmenka a zpěvačka, pokud se rozhodne zpívat, dělejte, že se vám to líbí, a že všechny ty falešné zvuky lahodí vašim slechům.

Girolamu „Majordom“ Benessere

Profese: Utekl ze Sicílie, kde musel čistit komíny, nasedl na špatnou loď a doplul na Slovensko. Odtud při tažení proti Italům přesunul své aktivity do Bretaně a pak už konečně do New Hameln, kde se leštěním jablek a klik vypracoval na velké zvíře v hoteliérství. Jedná v rukavičkách.

Poznávací znamení: Neptejte se ho, jaké je počasí tam nahoře. Brána nebes se může nacházet blíž, než si myslíte, a jemným poklepáním byste se o počasí tam nahoře mohli přesvědčit sami.

Dovednosti: Zná lidi, kteří znají lidi, a ti znají další lidi. Hráč, co hraje často dost vysokou hru.


FOTKY