Aktuality
Krásně vybarvený podzim, Tisk E-mail
Tess  
6.11.2014

Jelikož jsem po dlouhé době zavítala na naše mrtvé fénixí stránky, které zejí prázdnotou a neaktuálními texty, zastyděla jsem se. A rozhodla se s tím něco udělat. Teď hned, v polední pauze. S tím se pojí moje drobná omluva na začátek, která pravděpodobně není dostačující, ale zkusit to musím. Právě začal můj třetí a poslední týden, kdy jsem na žurnalistické praxi v redakci, kde každý den píšu. Minimálně jeden text formátu A4 někdy i delší. Pochopte moji milí, že když dojdu domů, nemám ani tu nejmenší chuť po těch každodenním literárních výblitcích tvořit cokoliv dalšího. I když to neobsahuje ani jedinou citaci. Hurááá! Ať už mi to prominete nebo ne, tímhle má omluva končí, hluboce se kaju.

Za posledního víc než půl roku, kdy se tady nic neobjevilo, se udála hromada podstatných věcí. Především se nám na podzim, v ten samý víkend vzaly hned dva páry z našich fénixích řad. Proto mezi námi máme nově manžele Stránské, Honzíka a Šotku. Zapomenout nesmím ani na Vendy a Čumáčka Horákovy. Do společného života hodně štěstí a zápalu.

A zcela nezávisle na tom proběhla na podzim další změna. Celé naše trio, které stojí v čele Fénixe, se přestěhovalo. Ano, sice každý bydlel někde jinde a přestěhoval se opět někam jinam. Nezávisle na sobě měli předseda, místopředsedkyně i hospodářka nutkavý pocit, že je čas změnit lokál a přesunout se o dům dál. A tak se tedy stalo.

Protože ani události na stránkách se nám neobjevují právě vzorně, o některých z nich ztrácím přehled. Proto mi promiňte, když zapomenu zmínit nějakou z proběhlých nebo chystajících se akcí. Už podruhé se konala víkendovka na zámku Červená Řečice. Tentokrát tam lidé hledali brigádu. K mým uším se doneslo, že tento lehce matoucí název víkendovky zmátl některé účastníky natolik, že přijeli s příslibem výdělku. Snad neodjeli zklamaní. Sice bez peněz, ale o zážitky bohatší.

Po odkladu kvůli počasí se konečně odehrála i naše hipísácká víkendovka na Templštýně, kterou jsme plánovali už na jaře. Tehdy se kvůli počasí nekonala, protože bychom strávili víkend v mokru a bahně, bez jakéhokoliv zázemí. Ano, pravděpodobně by se to blížilo dojmu ze skutečného Woodstocku, nechtěli jsme to ale zas tak hrotit. Proto jsme akci spáchali až teď na podzim v menší a komornější sestavě. To ale bylo mezi barevným spadaným listím na romantické zřícenině snad o to příjemnější.

O prodlouženém víkendu před sedmnáctým listopadem se jako tradičně sejdeme v tanečním sále v Bučovicích. Myslím, že letos to bude tak trochu o řekách a tak vůbec, ale nerada bych někoho mystifikovala. Ověřte si to raději na vlastní pěst.

A na začátku prosince (když už budu mít konečně po praxi!) se zas po roce všichni sejdeme na Vánoční víkendovce tradičně spojené s valnou hromadou. Snad nedostanu moc vynadáno za ty textově mrtvé stránky…Netradiční na letošním setkání bude, že se přesouvá ze skautské klubovny v Brně někam do Prahy. Nevím kam. Ale mají to v rukách Jenda se Šotkou, takže jsem klidná. Silvestr je zatím ještě víc ve hvězdách, pokud vím. Ale na to je ještě času dost.

Užívejte posledního sluníčka a listí
Myslím a těším se na vás
Vaše v rekordním čase píšící

Tess

 

Nejbližší akce

Spolupracujeme