Aktuality
Jaro přichází, jaro je tu! Tisk E-mail
Tess  
3.3.2014

Jaro přichází, moji milí, zcela a neomylně.
O víkendu nastal ten historický okamžik letošního roku, kdy jsem odložila zimní kabát a boty, a skočila do něčeho lehčího. Z prudce elegantní dámy se rázem vyklubal prudce neelegantní houmlesák, ale o tom pomlčme. Je to příjemná změna. Značí to jednu jedinou věc – zima, ať už byla jakkoliv teplá je za námi. Možná…snad. Nevím jak vy, ale já si ohromně užívám těch prvních slunečních paprsků, a popravdě řečeno, nejen těch prvních. Ale abych konečně přestala básnit nad krásou slunečního záření, a přikročila k něčemu konstruktivnějšímu, jaro znamená krom tepla několik dalších věcí. Zaprvé začátek semestru. V praxi to u mě vypadalo tak, že už druhý týden semestru jsem měla naplánovaný tak, jak už dlouho ne. A do toho přichází jarní víkendovky. V mém případě je potřeba si vytvořit časový harmonogram asi tak minimálně na půl roku dopředu, takže právě teď je ideální čas udělat si pořádek v tom, co za akce nás v nejbližší budoucnosti čeká a nemine. Je potřeba zvážit, které navštívit a které ne, protože letos se docela překonáváme, a tímpádem je potřeba si je trochu přetřídit dle vlastního vkusu. Na druhou stranu, stihnout všechny je rozhodně výzva pro adrenalinové sportovce a především vytížené studenty. Zkuste to, a komu se podaří splnit, dostane ode mě čestný řád Zlatého bluďišťáka.

Ještě než přeskočím k víkendovkám, ráda bych zmínila dvě větší akce, které se před námi rýsují. Tábory! Sice jsou až za dlouho, ale pro organizátory je právě nyní čas na to, vybudovat stabilní základy pro kvalitní akci. A tahle stavba opravu probíhá a témata se rýsují, i když jsou pro účastníky zatím hluboce skryta ve stínu. Jen pro pořádek, tábory pořádáme letos dva. Jeden bude jako tradičně na Lukově, pouze termín se posune z obvyklého začátku srpna lehce kupředu a propukne tak už někdy v polovině července. Další drobná změna je v jeho délce – namísto klasických čtrnácti dnů bude desetidenní. A pak tu máme tábor číslo dvě, který sice bude klasicky čtrnáctidenní, ale namísto na Lukově se bude konat na Templštýně, a to koncem července, lehce zasáhne do začátku srpna. Pokud už teď zvažujete plány na léto, nezapomeňte do nich zahrnout některý z táborů. Ano, jsme inovátoři, a nestydíme se za to.

A teď už ke slibovaným víkendovkám. Všechno začne v půlce dubna už ve své podstatě tradiční víkendovkou na Josefově, tentokrát se organizátoři nechali inspirovat Hvězdými válkami. Pokud jste jejich skalní fanoušci, tuhle akci byste rozhodně neměli vynechat. Ale hádám, že ani ti, kteří se ve Star wars zas až tak neorientují, se v josefovském bludišti neztratí. Víkend nato se společně protančíme a proskáčeme sálem na zámku v Bučovicích. Tam, zpátky, tam a zase zpátky, do kolečka, na druhou stranu a obráceně. A jak jinak než v rytmu irských tanců. Psát byť jen o písmeno víc považuji za zbytečnost, protože tuhle tradiční akci znají snad už i u protinožců, (ne, že bychom u toho tak dupali…) a už teď jsem si naprosto jistá, že to bude stát zato.

Jde nám přece hlavně o to, užít si víkend s lidmi kolem sebe osobně, z očí do očí, s úst do ucha, tělo na tělo, a tak podobně. Červené Řečice, to je to místo. Jen vy a Herní automat.

A už jste někdy měli paranoiu? Pokud ne, tak to ještě neznamená, že po vás nejdou, a třeba právě teď. Na Paranoidní víkendovce budete mít šanci prožít všechno na vlastní kůži. Strach. Tíži rozhodnutí. Následky. Odvahu…? Mezi zdmi zříceniny hradu Vikštejn.

A abychom si na závěr oddechli od psychicky vypjatých situací, přeneseme se o pár desítek let zpátky mezi květinové děti. Na Templštýně společně prožijeme tři dny zaslouženého míru, radosti, lásky a barev. Tou dobou už na nás snad dýchne první poryv léta a společně se v éterickém duchu vyladíme na blížící se prázdniny a s nimi spojené tábory.

Sečteno podtrženo, čeká nás spolu pěkná hromádka příjemně strávených dní, hodin, minut, sekund…Respektive MŮŽE nás čekat. Kolik času se rozhodneš zařadit do svého harmonogramu právě ty, je jenom na tobě. Já už mám docela jasno. A ty?

Těší se na vás, na všechny. Ano, na tebe taky.

Rozepsaná
Tess

 

Nejbližší akce

Spolupracujeme